logo   Aktuality
aktualita

Členové našeho týmu Doprava a mobilita – Hana Brůhová Foltýnová, Radomíra Jordová, Viktor Květoň, Kristýna Rybová a Eliška Vejchodská – připravili odbornou publikaci na téma evaluace dopravních politik a strategií, která dnes vychází v nakladatelství Grada, a.s. Její název je Hodnocení plánů a projektů mobility – Průvodce pro správnou evaluaci opatření a strategií udržitelné městské mobility.

Evaluace je nástroj, který je přes svoji důležitost v praxi měst stále opomíjený a nedostatečně využívaný. Rozhodování postavené na datech a kvalitních analýzách, ale také vyhodnocování efektů opatření i strategií je však klíčové pro efektivní plánování městské mobility a využívání veřejných prostředků. Příklady měst ze zahraničí dokládají, že právě kvalitní evaluace pomáhá budovat úspěšná města.

Předkládaná kniha seznamuje čtenáře se základy evaluace, ukazuje, proč je důležité evaluaci využívat a jak. Nabízí charakteristiku jednotlivých druhů evaluace a popisuje jejich hlavní postupy. Problematiku evaluace zasazuje do širšího kontextu městského dopravního plánování na základně nejnovějších odborných pramenů a vychází také z aktuální praxe českých měst. Ambicí publikace je podpořit evaluaci v Česku jako nezbytnou součást dopravního plánování na místní i krajské úrovni a přiblížit celý proces čtenáři. Zájemcům o udržitelnou městskou mobilitu dále přináší řadu inspirativních a inovativních příkladů z domácího i zahraničního prostředí.

Více informací najdou zájemci přímo na stránkách nakladatelství Grada, a.s., kde je také možnost si knihu objednat (nyní se slevou v předprodeji): https://www.grada.cz/hodnoceni-planu-a-projektu-mobility-12323/.

07.03.2022
DaM logo
 
FB  +420 475 284 708
FB  info@mobilita-ieep.cz
FB  @dopravamobilita
VÝZKUMNÝ TÝM DOPRAVA A MOBILITA
Institut pro ekonomickou
a ekologickou politiku

Fakulta sociálně ekonomická
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
Moskevská 54
Ústí nad Labem
400 96
map
©2021 Mobilita-ieep.cz. Publikování nebo další šíření obsahu je bez písemného souhlasu Mobilita-ieep.cz zakázáno.