logo   Konference a semináře

7. 2. 2023 - přednáška T. Jonese: Monitorování a řízení mobility návštěvníků v národních parcích: Příklady z Japonska a Velké Británie, FSE UJEP

Jsme moc rádi za návštěvu prof. Thomase Jonese z Ritsumeikan Asia Pacific University na naší fakultě.
Přednášel zde na téma Monitorování a řízení mobility návštěvníků v národních parcích: Příklady z Japonska a Velké Británie, diskutoval s proděkankou Lucií Povolnou i zástupci ostatních fakult. A s naším týmem v čele s Hanou Brůhovou Foltýnovou navštívil Tiské stěny v CHKO Labské pískovce.

Dr. Jones je profesorem environmentálních studií na Asia Pacific University Ritsumeikan, Kjúšú, v jihozápadním Japonsku. Mezi jeho výzkumná témata patří politika životního prostředí, turistika přírodních oblastí a management chráněných území. Profesor Jones, původem z Velké Británie, žije mnoho let v Japonsku, má tedy bohaté zkušenosti jak z Evropy, tak Asie. Po dokončení doktorátu na univerzitě v Tokiu pracoval jako konzultant pro městskou samosprávu provádějící průzkumy návštěvníků v Japonských Alpách a na hoře Fudži. Je také součástí týmu Wildlife Tourism, který se věnuje výzkumu na ostrovech Rabbit Island a Snow Monkeys.


Prezentace ke stažení:

Thomas Jones: Monitorování a řízení mobility návštěvníků v národních parcích: Příklady z Japonska a Velké Británie


07.02.2023

DaM logo
 
FB  +420 475 284 708
FB  info@mobilita-ieep.cz
FB  @dopravamobilita
VÝZKUMNÝ TÝM DOPRAVA A MOBILITA
Institut pro ekonomickou
a ekologickou politiku

Fakulta sociálně ekonomická
Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
Moskevská 54
Ústí nad Labem
400 96
map
©2021 Mobilita-ieep.cz. Publikování nebo další šíření obsahu je bez písemného souhlasu Mobilita-ieep.cz zakázáno.